Oszd meg ezt a hírt, hogy ne csak a Fidesz hazugságai terjedjenek:

A Momentum Mozgalom alapítója és volt elnöke, Fekete-Győr András bejelentette, rendkívüli küldöttgyűlést kezdeményez annak érdekében, hogy a párt kimondja:

nem indul a 2026-os választásokon

A döntés, amely a Momentum megszűnését is előrevetítheti, nyílt beismerése annak, hogy a párt nem tudott mit kezdeni a politikai valósággal, különösen Magyar Péter felbukkanása után.

A Magyar Péter-jelenség: a politikai válság gyökere

Magyar Péter színrelépése alapjaiban rengette meg a Momentum politikai stratégiáját. Az egykor magabiztos, rendszerváltást hirdető párt egyszer csak elvesztette identitását, amikor a politikai közéletet Magyar Péter provokatív stílusa uralta le.

Az addig elvi politizálást képviselő Momentum képtelen volt felvenni a harcot ezzel a narratívával, ami alapjaiban ingatta meg a párt hitelességét és társadalmi bázisát.

Fekete-Győr beismerése: elvesztettük az irányt

Fekete-Győr Facebook-bejegyzésében nem csak a választási indulás kérdését vetette fel, hanem őszintén szembenézett azzal, hogy a Momentum elhagyta eredeti célkitűzéseit.

„Az elmúlt években a Momentum már nem képviseli hitelesen a valódi rendszerváltás eszméjét. Sőt, egyre jobban kezd hasonlítani azokra a pártokra, akiket annak idején meghaladni kívánt”

– fogalmazott.

Ez a kijelentés nyílt beismerése annak, hogy a Momentum maga is elakadt a politikai megújulás útján, és a Magyar Péter-jelenség által uralt közéletben egyszerűen nincs helye a párt korábbi ideáljainak.

A Rendszerváltó Alap: utolsó próbálkozás vagy végső leépülés?

Fekete-Győr radikális javaslata szerint a Momentum az állami támogatásaiból egy 500 millió forintos Rendszerváltó Alapot hozna létre, amely az ellenállási mozgalmakat, helyi rendszerkritikus sajtót és az Orbán-rendszer politikai üldözötteit támogatná.

Ez az ötlet azonban inkább tűnik egy utolsó kétségbeesett kísérletnek a túlélésre, mint valódi politikai stratégiának. Ha a párt végül nem indul a 2026-os választásokon, azzal nyíltan elismeri, hogy a politikai mezőnyből való kivonulás az egyetlen reális opció.

A Momentum megszűnése: elkerülhetetlen végjáték?

A Momentum 2017-ben még óriási lendülettel robbant be a politikába a budapesti olimpiai pályázat megfúrásával, de azóta folyamatosan veszített támogatottságából és hitelességéből. Az egykor a változás jelképének tartott párt most saját létezésének értelmét kérdőjelezi meg, amit Fekete-Győr nyíltan ki is mondott:

„Nem ezért jöttünk létre.”

A politikai helyzetet jól jellemzi, hogy a Momentum mostani vergődése már nem csupán a párt válsága, hanem a magyar ellenzék mélyrepülésének szimbóluma is. A párt belső vitái és az új politikai valóságra való reagálás képtelensége végül elvezetett oda, hogy maga az alapító is a politikai szerepvállalás feladását javasolja.

Magyar Péter a végső döfés?

Fekete-Győr döntése mögött nyilvánvalóan ott húzódik a felismerés, hogy a Momentum, amely egykor frissességet és új perspektívát ígért, mára elveszítette különállóságát. A Magyar Péter-féle politikai realitás, amely szarkazmusra és abszurd helyzetekre épít, teljesen felborította a párt eredeti elképzeléseit, és a választók szemében a Momentum egyre inkább egyike lett a sok jelentéktelen politikai formációnak.

A következő hetekben eldől, hogy a párt küldöttgyűlése elfogadja-e Fekete-Győr javaslatát, de bárhogy is döntenek, az már most biztos: a Momentum úgy, ahogyan azt egykor megismertük, valószínűleg megszűnik.


Oszd meg ezt a hírt, hogy ne csak a Fidesz hazugságai terjedjenek:
Facebook Banner

Ne maradj le a BalraMagyar híreiről!
Nyomj egy tetsziket és kövess minket Facebookon!

MEGOSZTÁS