Oszd meg ezt a hírt, hogy ne csak a Fidesz hazugságai terjedjenek:

Súlyos baleset történt a Magyar Honvédség újdörögdi gyakorlóterén: egy civil kormánytisztviselő kezében felrobbant egy éles kézigránát. A tragikus incidens során a fiatal nő mindkét kezét elvesztette, és életveszélyes állapotban szállították kórházba.

Az eddig napvilágot látott információk szerint a nő egyik kezén a csukló, a másikon pedig az alkar elvesztésével járó súlyos repeszsérüléseket szenvedett. Emellett lágyrész- és arcsérüléseket is elszenvedett. Az életmentő műtét után az állapota stabilizálódott, de a baleset pillanatában életveszélyben volt.

A súlyos esetet több hatóság is vizsgálja, köztük a Honvédelmi Minisztérium, a rendőrség és a Győri Regionális Nyomozóügyészség. A Magyar Honvédség azonnali hatállyal felfüggesztette a kormányzati tisztviselők részére szervezett felkészítést, valamint minden kézigránáttal kapcsolatos tevékenységet a vizsgálatok lezárásáig.

Mi okozhatta a tragédiát?

A nyomozás jelenlegi állása szerint egyelőre nem tisztázott, hogy a balesetet emberi mulasztás, egy pillanatnyi elbizonytalanodás vagy a gránát esetleges műszaki hibája okozta. A vizsgálat célja, hogy pontosan rekonstruálják az eseményeket, és kiderüljön, miként történhetett meg a súlyos baleset.

Az „Adaptív védelem” programban történt

A sérült kormánytisztviselő az „Adaptív védelem” nevű önkéntes kiképzési programban vett részt, amelyet a Magyar Honvédség szervezett kifejezetten kormányzati dolgozók számára. A képzést a Magyar Honvédség Különleges Műveleti Parancsnoksága irányította, és az újdörögdi Böszörményi Géza csapatgyakorlótér-parancsnokság területén zajlott.

Fontos megjegyezni, hogy a program minden résztvevője önkéntesen és saját felelősségére vesz részt az ilyen kiképzéseken.

Hogyan zajlik a gránátdobási gyakorlat?

A gránátdobás szigorúan szabályozott körülmények között történik. A gyakorlatban minden dobó személy mellé egy katonai kiképzőt rendelnek, aki figyelemmel kíséri a teljes folyamatot. A résztvevők előzetes elméleti oktatáson vesznek részt, ahol a legfontosabb biztonsági szabályokat is elsajátítják – például azt, hogy ha a gránát kicsúszik a kézből, tilos utánakapni, mert ez rendkívül veszélyes.

A szóban forgó gyakorlat támadó típusú, 96M NF kézigránáttal történik, amelynek célja, hogy kis területen pusztítson, és minimális repeszhatással járjon. A gránát ölőhatósága 2 méteres, a sebesítő hatása pedig 15 méteres sugarú körben érvényesül.

A dobás menete szigorúan szabályozott: a gránátot a dobó kézben tartják, míg a másikkal eltávolítják a biztosító sasszeget, majd a parancs után elhajítják. A biztosítószeg eltávolítása után a robbanás 3-4 másodpercen belül következik be.

Támogatást kapnak a sérültek és családjaik

A Honvédelmi Minisztérium és a Magyar Honvédség pszichológusai segítséget nyújtanak a sérült nőnek és családtagjainak. A hivatalos tájékoztatás szerint a kiképzési gyakorlatokkal és a baleset körülményeivel kapcsolatos részletes vizsgálati eredményeket később fogják nyilvánosságra hozni.

A tragédia súlyos kérdéseket vet fel a civil részvétellel zajló katonai gyakorlatok biztonságáról, és feltehetően komoly következményei lesznek a jövőbeli kiképzési gyakorlatokra nézve.


Oszd meg ezt a hírt, hogy ne csak a Fidesz hazugságai terjedjenek:
Facebook Banner

Ne maradj le a BalraMagyar híreiről!
Nyomj egy tetsziket és kövess minket Facebookon!

MEGOSZTÁS