Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, Facebook-bejegyzésben szólította meg Orbán Viktor miniszterelnököt, hogy engedélyezze a párt által tervezett karitatív akciókat, beleértve a miskolci gyermekotthon fürdőszobájának felújítását és karácsonyi ajándékcsomagok eljuttatását a gyermekotthonokba.
Karácsonyi segítő szándék
A politikus azt kérte a miniszterelnöktől, hogy „ne akadályozza meg”, hogy ezek a kezdeményezések még karácsony előtt megvalósuljanak. Magyar Péter arra is emlékeztetett, hogy a gyerekek számára rendkívül fontos a törődés és az ajándékok által hozott öröm, különösen az ünnepi időszakban. Bejegyzésében párhuzamot vont a miniszterelnök saját gyerekkorával:
„Jusson eszébe, mennyire örült volna 1966-ban a hároméves Orbán Viktor, ha a felcsúti faluszéli kis házba karácsonykor az angyalok (vagy jóérzésű emberek) ajándékokat hoztak volna.”
A gyermekotthonok helyzete
Magyar Péter emlékeztetett a gyermekotthonok nehéz helyzetére, külön kiemelve a miskolci Manócska részleget, ahol súlyosan traumatizált kisgyerekek élnek. Posztjában erős képekkel érzékeltette a körülményeket:
„Járt ön valaha Csenyétén, Gagybátoron, Abaújszolnokon, Hugyagon, Etesen? Látta ön, hogy milyen körülmények között élnek ott gyerekek 2024-ben? Látta ön, hogy milyen körülmények között zuhanyoznak a miskolci Manócska részlegen a 3-4 éves ártatlan kisgyerekek?”
A politikus bejegyzése az adventi időszak szellemében íródott, és azt kívánta, hogy békesség költözzön a miniszterelnök szívébe, hogy „a jóérzésű emberek segíthessenek a magukra hagyott gyermekeken.”
Politikai üzenet karácsony előtt
A bejegyzés karácsony közeledtével különös jelentőséggel bír. Magyar Péter érzelmekkel telített szavai nemcsak a gyermekotthonok lakóira, hanem a társadalmi összefogás szükségességére is felhívják a figyelmet. Bár a bejegyzés konkrét politikai üzenetet is hordoz, alapvetően a rászoruló gyermekek helyzetének javítására helyezi a hangsúlyt.
A következő napokban kiderül, hogy a kormányzat hogyan reagál a Tisza Párt kezdeményezésére, és hogy Magyar Péter karitatív javaslatai megvalósulhatnak-e.