A miniszterelnök a Facebook-oldalán tett rendkívüli bejelentést.
A járvány terjedése felgyorsult – mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán.
A járvány az idősek és krónikus betegek életét veszélyezteti, eljött az ideje az újabb lépéseket tegyen a kormány, amivel megvédhető a kórházak működése és az idősek élete.
Orbán: Ma éjféltől bevezetjük a rendkívüli jogrendet, éjfél és reggel 5 között kijárási korlátozás lép életbe.
Gyors cselekvésre lesz szükség. Ha a vírus terjedése gyors, a kormánynak is gyorsnak kell lennie.
Ma éjféltől ismét bevezetjük a rendkívüli jogrendet.
A miniszterelnök azt mondta, kéri majd az Országgyűlést, hogy ezt 90 nappal hosszabbítsa majd meg.
A kormányülésen újabb döntéseket hoztak: rendezvényeken, sportrendezvényeken, mozikban, színházakban csak minden 3. széken lehet ülni, és a maszk használata kivétel nélkül kötelező.
A hatóságok minden rendezvényt ellenőrizni fognak, ha kell, pénzbírságot szabnak ki, és azokat a helyeket, ahol nem tartják be a szabályokat, azonnal be fogják zárni.
Aki nem hord maszkot, más életét is veszélybe sodorhatja.
A szabályok betartását a szórakozóhelyeken lehetetlen kikényszeríteni, ezért az opretív törzs javaslatára a kormány úgy döntött, a szórakozóhelyeket bezárják,éjfél és reggel 5 között kijárási korlátozást léptetnek életbe,ami azt jelenti, hogy éjfélig mindenkinek haza kell érnie.
A tömegközlekedésen a zsúfoltság mérséklése érdekében a csúcsforgalomban járatsűrítést rendelt el a kormány, és újra ingyenes a parkolás.
Az orvosok bérét emelik, a védekezéshez szükséges eszközök a kórházak rendelkezésére állnak.
Forrás: HVG / Orbán Viktor közösségi oldala
+ There are no comments
Add yours