Életének 75. évében hosszú betegség után budapesti otthonában elhunyt Andy Vajna, a magyar és a nemzetközi filmipar meghatározó alakja, filmproducer, nemzeti filmipar fejlesztéséért felelős kormánybiztos – közölte a Magyar Nemzeti Filmalap vasárnap az MTI-vel.
Ez pedig sosem látott politikai folyamatokat indíthat el a magyar belpolitikában. Nyilván az első mondat a részvété.
Azonban Andy Vajna a NER egyik legbefolyásosabb médiamogulja volt. Ő irányította a TV2-őt amely az egyik legnagyobb szereplője a kormányzati médiarendszernek, mindemellett az egyik leghallgatottabb rádióállomás a hálózatos rendszerben működő Rádió 1 is Andy Vajna kezében volt.
Halálával hatalmas médiaportfóliót és mesés vagyont hagyott maga után a vállalkozó, a kormánybiztos.
Bár az év elején megindultak a munkálatok a jobboldalon, mely keretében az összes jobboldali médiaérdekeltséget egy alapítványban tömörítettek volna, azonban a piaci művelet még nem zárult le, így a TV2 és a Rádió 1 sorsa és a felettük való irányítás kérdése egyenlőre bizonytalan.
Kérdések sora az, amely most kinyílik. Ki fogja visszafizetni a TV2 vásárlására kapott milliárdos Exim-bank hitelt?
Hagyott-e végrendeletet maga után Andy Vajna?
Vannak-e a cégeinél titkos szerződések, záradékok halála esetére?
Jobboldali kézben marad-e a médiaportfólió vagy minden Vajna Tímea kezébe kerül?
Egyenlőre természetesen a médiaérdekeltségekben nagy változásokra nem lehet számítani, hiszen a TV2 menedzsmentjének a tulajdonos halála ellenére mandátuma van a csatorna irányítására. Így az esti híradó bizonyosan nem lesz más hangvételű a tulajdonos halálával.
A fő kérdés az, hogy gondoskodtak-e a jobboldalon a médiumok tulajdonjogáról abban az esetben ha a tulajdonosuk eltávozna.
Gondoltak-e arra a nem várt esetre, ha Vajna elmegy?
Vajna pedig elment. A médiumok pedig maradnak.
+ There are no comments
Add yours