Hatalmas megtiszteltetés érte Bálint Gazdát – vele örül az ország

Oszd meg ezt a hírt, hogy ne csak a Fidesz hazugságai terjedjenek:

Ki ne ismerné mindannyiunk Bálint Györgyöt, vagy ahogy egy teljes nemzet lelkében él, Bálint Gazdát.

Egy kedves arc, aki nem úgy vált ismerté, hogy botrányai lettek volna, vagy a magánéletével került volna a tévé képernyőkre és a címlapokra, hanem tudásával és teljesítményével.

Bálint György kertészmérnök 1919-ben született Gyöngyösön. Gazdálkodó hagyományokkal rendelkező zsidó családba született, apja több nyelven beszélő, vállalkozó és kísérletező szellemű középbirtokos volt. Fiatal korától kezdve a mezőgazdaság szeretetére és ismeretére nevelték. Általános és középiskolai tanulmányait Gyöngyösön végezte.

1937-ben érettségizett a főgimnáziumban, 1941-ben kertészmérnöki oklevelet szerzett a budapesti Magyar Királyi Kertészeti Akadémián. 1942-ben behívták munkaszolgálatra, ahonnan koncentrációs táborba került, majd 1945-ben szabadult. A holokauszt során egy testvérét kivéve teljes családját kiirtották. A háború után hazatért családi birtokára, ám a kommunista hatalomátvétel után internálással fenyegették meg és földjét elvették.

1949-ben mezőgazdasági mérnökként diplomázott a Magyar Agrártudományi Egyetemen. 1949–1952 között a Földművelésügyi Minisztériumban dolgozott, majd onnan egy évre a Kertészeti Kutatóintézetbe került.

1981–2009 között a Magyar Televízió Ablak című magazinjának állandó munkatársa (Bálint gazda). 1991–2000 között főszerkesztője az MTV Gazdaképző című műsorának.

Ezt a színes életutat koronázza meg most az az  díj, amit életútja és értékmegőrző tevékenysége elismerésésül kap Bálint gazda a Magyar Szabadság Napja Alapítvány által. A díjat Gödöllőn adják át neki szombaton.

A Magyar Szabadság Napja Alapítvány közleményében kiemeli: Bálint György a humanizmust és a demokráciát tartotta és tartja ma is a legfontosabb értéknek az egyén és a társadalom életében.

A Magyar Szabadságért díjat olyan személyiségek kaphatják meg, akik az elmúlt évtizedekben tevékenységükkel nagyban hozzájárultak Magyarország függetlenségéhez, demokratikus fejlődéséhez, a magyarságtudat erősítéséhez, a magyar kultúra megőrzéséhez és továbbviteléhez.

A 2000-ben alapított elismerést minden évben a magyar szabadság napján, június utolsó szombatján adják át Gödöllőn, a szovjet csapatok 1991. június 19-i kivonulására emlékezve. Az elismerést első alkalommal Nemeskürty István író vehette át, 2017-ben a Kaláka együttes kapta.

Blikk.hu/BalraMagyar

http://hirhugo.hu/2017/12/21/balint-gazda-hosszas-hallgatas-utan-megszolalt-hogy-karacsony-gergelyt-tamogassa-video/

 


Oszd meg ezt a hírt, hogy ne csak a Fidesz hazugságai terjedjenek:
Facebook Banner

Ne maradj le a BalraMagyar híreiről!
Nyomj egy tetsziket és kövess minket Facebookon!

Ezeket olvasta?

+ There are no comments

Add yours