Oszd meg ezt a hírt, hogy ne csak a Fidesz hazugságai terjedjenek:

54 éves korában meghalt Schmuck Andor – adta hírül a Blikk. A korábbi politikus hónapok óta súlyos betegséggel küzdött, amelyről nyilvánosan is beszélt, de annak pontos természetét soha nem árulta el. Halálhíre hétfő reggel rázta meg a közéletet.

Politikai pályája: ígéretes kezdetek, sajátos folytatás

Schmuck a politikai életbe fiatalon, a Baloldali Ifjúsági Társulás (BIT) tagjaként kapcsolódott be, amely az MSZP ifjúsági szervezete volt. 1994 és 1998 között Újpest önkormányzati képviselőjeként tevékenykedett. Politikai ambíciói túlnyúltak az MSZP keretein: 2000-ben részt vett az Európai Magyarországért Mozgalom alapításában, ám 2001-ben az MSZP újpesti szervezete fegyelmi úton kizárta őt a pártból.

2004-ben alapítója volt a Tisztelet Társaságának, amely a nyugdíjasok iránti elkötelezettségét hangsúlyozta, bár sokan ezt inkább PR-akciónak tekintették, semmint politikai újításnak. Később a Magyarországi Szociáldemokrata Párt ügyvezető elnökévé választották, de a párton belüli viták miatt 2013-ban létrehozta saját formációját, a Szociáldemokraták Magyar Polgári Pártját, amely azonban nem tudott parlamenti mandátumot szerezni a 2014-es választásokon.

A politikán túl: médiaszereplések és Tinder-randik

Schmuck Andor neve nemcsak politikai ügyek kapcsán vált ismertté. Sajátos stílusával és közvetlen megnyilvánulásaival a bulvármédia is gyakran foglalkozott vele. Egyik legismertebb nem-politikai vállalkozása a Tinder-tündérek című könyve volt, amelyben kendőzetlen őszinteséggel mesélt megélt randijairól. Az öniróniával és exhibicionizmussal sem fukarkodó kötet egyszerre váltott ki derűt, értetlenséget és kritikát.

A nyilvánosság a betegségéről a TV2 Nagy Duett című műsorának egyik adásában értesült, ahol Schmuck maga jelentette be, hogy életmentő kezelések várnak rá. A diagnózist ugyan nem hozta nyilvánosságra, de elmondása szerint hosszú ideje tartó, komoly küzdelmet folytatott.

A közéletből távozva sem adta fel

2023-ban újra hallatott magáról: jelezte indulási szándékát a 2024-es önkormányzati választásokon, sőt, még a főpolgármesteri székre is bejelentkezett volna. Végül nem kapott elég támogatást az induláshoz, de ez sem vette el kedvét a nyilvánosságtól.

Magánélete: két házasság, gyerek nélkül

Schmuck kétszer házasodott, de egyik kapcsolata sem bizonyult tartósnak. Gyermeke nem született, és sokszor említette, hogy a közéletnek és a karriernek rendelte alá a magánéletét – bár e kettő nála gyakran szorosan összefonódott.

Egy korszak vége

Schmuck Andor távozásával a magyar közélet egy különös, sokszor vitatott, de mindenképpen emlékezetes szereplőjét veszítette el. Olyan politikus volt, aki nem félt a szokatlantól, aki tudta, hogyan lehet bekerülni a hírekbe – ha nem politikával, hát történetmeséléssel, sajátos humorral vagy épp egy realityműsorban való szerepléssel.
Emlékét – ahogy ő mondaná – tisztelni kell, de nem feltétlenül követni.


Oszd meg ezt a hírt, hogy ne csak a Fidesz hazugságai terjedjenek:
Facebook Banner

Ne maradj le a BalraMagyar híreiről!
Nyomj egy tetsziket és kövess minket Facebookon!

MEGOSZTÁS