Oszd meg ezt a hírt, hogy ne csak a Fidesz hazugságai terjedjenek:

Nem hivatalos látogatás. Nem diplomáciai protokoll. Hanem tényfeltárás.

Az Európai Parlament korrupcióellenes munkacsoportja péntek reggel személyesen vizsgálódott a magyar Országgyűlés falai között.

A találkozóra a Jókai Mór teremben került sor, ahol brüsszeli képviselők magyar politikusokkal egyeztettek – és nem kis horderejű ügyekben.

Az MSZP nevében Korózs Lajos, a párt elnökhelyettese számolt be a fejleményekről: a Lázár-féle kastélytörvény, a Szerencsejáték Zrt. pénzügyei és a Mátrai Erőmű eladása kerültek terítékre – mindhárom ügy az uniós pénzek felhasználásának gyanús gyakorlatait érinti.

„Nem szalagátvágásra jöttek, hanem válaszokat keresni”

A delegáció tagjai között ott volt:

  • Daniel Freund (Zöldek, Németország)

  • Michal Wawrykiewicz (Renew Europe, Lengyelország)

  • Chloé Ridel (S&D, Franciaország)

  • Irena Joveva (Renew Europe, Szlovénia)

  • Moritz Körner (Renew Europe, Németország)

A találkozó tétjét jól mutatja: az Európai Unió már nem csak távolról figyel, hanem aktívan gyűjti az információkat a korrupciógyanús ügyekről Magyarországon.

Három ügy, három figyelmeztetés

  1. Kastélytörvény és magánosítás
    Az uniós támogatásokkal felújított műemlékek – például a bajnai Sándor–Metternich-kastély – sorra magánalapítványokhoz, kormányközeli cégekhez kerülnek. A konkrét példa: a kastélyt 1,7 milliárd forintnyi EU-pénzből újították fel, most mégis a MOL Alapítványnál landolt. Az ügyet már az OLAF is vizsgálja.

  2. Szerencsejáték Zrt. pénzmozgásai
    Az MSZP konkrét adatokat tárt fel a nemzeti lottótársaság működéséről, és furcsa pénzmozgásokra, politikai kapcsolatokat feltételező kifizetésekre hívta fel a figyelmet.

  3. Mátrai Erőmű eladása
    Az erőmű privatizációja és állami visszavásárlása – majd újbóli eladása – kapcsán az MSZP szerint súlyos átláthatósági hiányosságok és állami vagyonvesztés merült fel.

Brüsszel további dokumentumokat kért

Korózs Lajos közölte: az MSZP kész átadni minden releváns vizsgálati anyagot, és a további egyeztetések előkészítését Agócs Ádám és Simon Domokos koordinálják. A párt szerint a három ügy csak a jéghegy csúcsa, és rendszerhibára utal.

A delegáció nem csak parlamenti tárgyalást folytatott – helyszíni bejárásokat is tartottak, találkoztak civilekkel, vállalkozókkal és nagykövetekkel is. Ez nem más, mint Brüsszel diplomatikus tényfeltárása – terepen.

Jelentés készül, vizsgálatok jöhetnek

Az uniós képviselők egyértelművé tették: jelentést készítenek, és ha a magyar kormány nem tud kielégítő válaszokat adni a felvetett kérdésekre, újabb, mélyebb vizsgálati szakasz indulhat. A hangsúly ezúttal már nem csupán a jogállamiságon van, hanem az EU-pénzek konkrét felhasználásán és az abból profitáló körökön.


Oszd meg ezt a hírt, hogy ne csak a Fidesz hazugságai terjedjenek:
Facebook Banner

Ne maradj le a BalraMagyar híreiről!
Nyomj egy tetsziket és kövess minket Facebookon!

MEGOSZTÁS