Este a Tisza Párt budapesti szervezete váratlan bejelentést tett: Ordas Eszter, a párt fővárosi frakcióvezetője lemond közgyűlési mandátumáról. A döntés hátterében – a párt és Ordas közlése szerint – családi okok állnak.
A Tisza Budapest hivatalos Facebook-oldalán közölt bejegyzés szerint Ordas július 15-ével távozik a közgyűlésből, és a pártvezetés – mint írják – „tudomásul vette” a döntését. A megüresedő képviselői helyet Gerzsenyi Gabriella fogja betölteni. A fővárosi frakció a jövő héten választ új vezetőt.
Ordas Eszter saját közösségi oldalán is megerősítette a hírt, köszönetet mondva a párt szimpatizánsainak eddigi támogatásukért, azonban ő sem osztott meg további részleteket távozásának okairól.
Ügyvédként kezdte, politikusként folytatta
A Tisza Párt hivatalos honlapja szerint Ordas Dunaújvárosban született, de egyetemi tanulmányai óta Budapesten él. Saját ügyvédi irodát működtetett, majd egy állami cégnél dolgozott jogtanácsosként, ahol a szociálisan rászorultak jelzáloghiteleinek rendezésével foglalkozott. Később állami tulajdonú ingatlanok értékesítésében vett részt.
Szakterülete a fővárosi ingatlanjog és a Duna-part rendezésének jogi háttere volt – ez tette őt meghatározó szakmai szereplővé a Tisza Párt fővárosi politikájában.
Rövid, de aktív közéleti pálya
Ordas 2024 októberében lett a budapesti frakció vezetője. Kinevezésekor arról beszélt, hogy a frissen alakult tízfős frakció „tettre készen” áll a közszolgálatra, és új politikai kultúrát szeretnének bevinni a fővárosi közgyűlésbe.
Bár a Tisza nem rendelkezett többséggel, Ordas célként fogalmazta meg, hogy ügyek mentén, konstruktív módon, de kritikusan dolgozzanak együtt más pártok képviselőivel.
2025 februárjában egy interjúban azt nyilatkozta: az első hónapokat „cirkuszként” élte meg a közgyűlésben, és bízott abban, hogy a jövőben méltóbb légkörben dolgozhatnak majd Budapest érdekében.
Mi következik ezután?
Ordas távozása érzékeny veszteség lehet a Tisza Párt számára, hiszen a fővárosi jelenlétük eddig is főként szakmai alapokra épült, és Ordas fontos arc volt ebben az építkezésben. Ugyanakkor a frakció hamarosan új vezetőt választ, így a párt struktúrája tovább működik, és a munka – legalábbis formálisan – zavartalanul folytatódik.
A kérdés az, hogy a politikai háttérben valóban csak családi okok állnak-e, vagy a közgyűlési munka nehézségei, illetve a párton belüli viszonyok is szerepet játszottak a döntésben. Ezt egyelőre sem a párt, sem Ordas nem részletezte.