Hungary's Minister of External Economy and Foreign Affairs Peter Szijjarto informs speaks during a press conference about the illegal migration situation into Hungary in Budapest on June 24, 2015. Hungary said Tuesday it has indefinitely suspended the application of a key EU asylum rule in order "protect Hungarian interests", prompting Brussels to seek immediate clarification., Image: 250814010, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, AFP
Oszd meg ezt a hírt, hogy ne csak a Fidesz hazugságai terjedjenek:

Szijjártó Péter külügyminiszter pénteken közölte, hogy Magyarország kiutasított két, diplomáciai fedésben dolgozó ukrán kémet. A döntést az ukrán nagykövetnek azonnal átadták. Az eset komoly diplomáciai feszültséget szít a két ország között.

Az ukrán titkosszolgálatok pénteken bejelentették, hogy Nyugat-Ukrajnában lelepleztek egy magyar katonai kémhálózatot, és letartóztattak két személyt, akiket azzal vádolnak, hogy a magyar titkosszolgálat számára kémkedtek. A két letartóztatott személy korábban az ukrán hadsereg alkalmazásában állt, most azonban hazaárulással vádolják őket.

Erre válaszul a magyar kormány két ukrán diplomatát utasított ki Budapestről, akik a nagykövetségen dolgoztak. Szijjártó Péter közölte, hogy a magyar kormány nem fogja eltűrni a „Magyarországgal szembeni folyamatos lejárató akciókat Kijev részéről”.

Szijjártó üzenete: Magyarország békét akar

A külügyminiszter a Facebookon közzétett videójában hangsúlyozta, hogy Magyarország továbbra is békét akar, és nem engedi, hogy belesodorják a háborúba. „Mi, magyarok békét akarunk, nemet mondunk a háborúra, nem szállítottunk soha fegyvert Ukrajnának, és nem is fogunk. Nem engedtük, és nem is engedjük, hogy Magyarországot belesodorják a háborúba” – jelentette ki Szijjártó.

Szerinte az újabb lejárató akció oka, hogy Magyarország békepárti álláspontot képvisel, és nem támogatja az ukrajnai háborút. Az is közrejátszhat, hogy a magyarok éppen most döntenek Ukrajna EU-tagságának kérdéséről.

Diplomáciai válaszlépés

A két kém kiutasítása a titkosszolgálati világban nem számít rendkívülinek, hiszen általában így reagálnak az országok, ha hozzájuk kötődő kémeket fognak el külföldön. Az ilyen lépések célja egyértelmű: demonstrálni, hogy a diplomáciai kémkedést nem tolerálják, még akkor sem, ha az érintett személyek diplomáciai státuszt élveznek.

Hogyan tovább?

A történtek tovább élezhetik a magyar-ukrán kapcsolatokat, amelyek az utóbbi években egyre feszültebbé váltak.


Oszd meg ezt a hírt, hogy ne csak a Fidesz hazugságai terjedjenek:
Facebook Banner

Ne maradj le a BalraMagyar híreiről!
Nyomj egy tetsziket és kövess minket Facebookon!

MEGOSZTÁS