Ezen a héten sem maradtunk Pottyondy Edina nélkül: a népszerű humorista és véleményvideós legújabb videójában ismét lendületesen szedte darabjaira a hazai közélet legbizarrabb történéseit – kezdve a hatvanpusztai zebráktól, egészen az újdörögdi gránátbalesetig.
Zebrák, flamingók és a következő kétharmad
A videó már az elején erősen nyit: Edina szerint „két nagyhatalmú trumpista milliárdos is hatalmasat bukott az elmúlt hónapokban”. Egyikük Elon Musk, másikuk pedig „a trumpista Pablo Escobar”, akit a nézők aligha tévesztenek össze valaki mással – utóbbi ugyanis „mérget árul országhatáron innen és túl, imádja a focit, és a birtokát egzotikus állatokkal népesíti be”. Igen, ő az. És igen, a hatvanpusztai zebrák is megkapják a maguk helyét a műsorban.
„A következő kétharmad után jöhetnek a vízilovak és a flamingók” – jegyzi meg Edina, ezzel is jelezve, hogy a politikai realitás egyre inkább egy állatkerti látványosságra kezd hasonlítani.
Matolcsy és az elveszett félbillió
Pottyondy természetesen nem hagyta szó nélkül a héten napvilágot látott Matolcsy-ügyet sem. A humorista szerint az unortodox gazdaságpolitika atyja „elbugázott 500 milliárdot a főni pénzéből”, vagyis abból a pénzből, amely már rég elvesztette a közpénzjellegét, és „egy alapítványban várta, hogy előbb-utóbb valamelyik Orbán-rokon bankszámláján landoljon”.
Szerinte Orbán nem a pénz miatt neheztel Matolcsyra, hanem mert „mi lesz, ha a többi stróman is baleknak nézi?” A humorista nem finomkodik: a számvevőszéket „Don Carmelitó” ráküldte Matolcsyra, de szerinte csak azért, hogy a többi „alkalmazott” ne gondolja azt, hogy túlságosan lazára lehet venni a figurát.
Gránátrobbanás a közigazgatásban
A tragikus újdörögdi baleset, ahol egy kormánytisztviselő mindkét karját elveszítette, szintén célkeresztbe került. Pottyondy nem rejti véka alá a véleményét:
„Kupleráj ez az ország. És erre mi a nagy innovációjuk az államigazgatásban? Közalkalmazottakat visznek éles lőgyakorlatra.”
A videóban továbbá kitér a gyülekezési törvény módosítására is, amelyet szerinte nem más, mint a „nép szájának betömése” motivál, mivel egyre többen kezdik el feltenni a kényelmetlen kérdéseket.
Egyre pofátlanabbak a beosztottak – mondja Pottyondy, és ezzel egyre inkább úgy tűnik, hogy a Fidesz belső körei sem annyira félik már a „keresztapát”, mint korábban.
Aki a hét legfajsúlyosabb politikai abszurditásairól akar rövid, de ütős összefoglalót, annak a legújabb Pottyondy-videó most is kötelező darab. Ha másért nem, hát a zebrák miatt.