Oszd meg ezt a hírt, hogy ne csak a Fidesz hazugságai terjedjenek:

Orbán Viktor miniszterelnök pénteki kijelentései, valamint Menczer Tamás keddi akciója élénk reakciókat váltottak ki, többek között Török Gábor politikai elemzőtől is. Orbán nemcsak a Kossuth Rádió péntek reggeli műsorában, hanem Facebook-oldalán is kiemelte az eseményeket, amelyeket sokan politikai fordulópontként értelmeznek.

A hét elején Menczer Tamás és Magyar Péter a pécsi gyermekotthon előtt csaptak össze egy nyilvános vitában. A jelenet nagy visszhangot keltett, amelyet Orbán Viktor is kommentált a Facebook-oldalán. Bejegyzésében hangsúlyozta, hogy támogatja Menczer akcióját, egyértelműen jóváhagyva azt.

A miniszterelnök a Kossuth Rádióban a következőképpen nyilatkozott:

„Mindannyian ismerünk ilyen agresszív stílusú embereket, munkahelyen, családban, nem lehet mit kezdeni velük, csak leállítani őket. A politikában ez a szóvivők feladata. Láttam, hogy a héten a szóvivőnk, Menczer Tamás odament és leállította ezt a kellemetlen politikát, jól tette!”

Török Gábor véleménye

Török Gábor politikai elemző szerint Orbán kijelentései nemcsak Menczer Tamás fellépését igazolták, hanem egy átfogóbb politikai stratégia körvonalazódását is jelzik. Elemzésében így fogalmazott:

„Orbán Viktor beleállt, itt a miniszterelnöki pecsét az akción. Innentől lesz igazán érdekes, mert akkor ez most már nem kísérlet, nem tévedés, hanem stratégia.”

Török szerint ezzel a lépéssel a kormányoldal egyértelműen elköteleződik a konfrontatív, aktívan támadó politikai stílus mellett, ami nemcsak a politikai kommunikáció szempontjából lényeges, hanem a következő választások stratégiáját is meghatározhatja.

A pécsi események és az erre adott miniszterelnöki reakciók a politikai elemzők szerint azt mutatják, hogy a kormányzat egy tudatosabb és célzottabb kommunikációs irányt vett fel. Az, hogy Orbán Viktor maga is megszólalt az ügyben, és nyilvánosan helyeselte Menczer fellépését, azt jelzi, hogy ez a stratégia szándékosan része a politikai játéknak.

A politikai térben az ilyen típusú konfrontatív akciók nemcsak a saját tábor megerősítésére szolgálnak, hanem az ellenzék megosztására is alkalmasak lehetnek. A következő időszakban valószínűleg hasonló megmozdulások várhatók, amelyek célja az ellenzék sarokba szorítása és az erős vezetői kép megerősítése.

Mi várható ezután?

A mostani események és a miniszterelnöki reakció egy új szakaszt jelezhetnek a politikai kommunikációban. Török Gábor szerint a stratégiai irányváltás jelentős következményekkel járhat, és az elkövetkező hónapokban figyelni kell, hogy a kormányzat miként építi tovább ezt a vonalat.

Mostantól arra kell tehát számítani, hogy a Fidesz ezt az agresszív, provokatív politikai stratégiát fogja végigvinni, aminek beláthatatlan következményei lehetnek a magyar közéletre. Ha eddig azt hittük, hogy a végletekig mérgezettek a viszonyaink, a Fidesz sötét tervének tükrében kijelenthető: Ez még csak a kezdet!a


Oszd meg ezt a hírt, hogy ne csak a Fidesz hazugságai terjedjenek:
Facebook Banner
Ne maradj le a BalraMagyar híreiről!
Nyomj egy tetsziket és kövess minket Facebookon!

Ne maradj le a BalraMagyar híreiről!
Nyomj egy tetsziket és kövess minket Facebookon!

Trending