Az oldalunk létezése az Ön támogatásától függ!
Ha fontos számodra, hogy létezzenek olyan híroldalak, amelyek nem a hatalom érdekeit szolgálják, csatlakozz támogatóinkhoz a Patreonon és segíts minket havi adománnyal! Kérjük támogasd az oldal működését, hogy továbbra is kimondhassuk az igazságot!
Támogatom az oldalt Patreonon!
Ember, meg a barátja. Zsák meg a foltja. Rengeteg találó magyar mondásunk van és a közös mindegyik mondásban az, hogy jobban leír egy szituációt, mint ha oldalakat töltenénk meg ennek a groteszk jelenségnek az értelmezésével.
Orbán Viktor magyar miniszterelnök október 23-i beszéde nemcsak hazai, hanem nemzetközi szinten is visszhangot keltett, ezúttal meglepő helyről érkezett reakció:
Az Észak-Korea külügyminisztériumának honlapján
A Népszava által felfedezett közlemény azt jelzi, hogy a phenjani külügyi portálon rövid formában jelent meg a beszéd összefoglalója, amely öt különböző nyelven – koreaiul, angolul, kínaiul, oroszul és spanyolul – is olvasható.
A közlemény Orbánt név szerint nem említi, csupán „a magyar miniszterelnökként” hivatkozik rá, mégis világossá teszi, hogy a beszéd fő üzenete a szuverenitás védelme és a magyar politika függetlenségének hangsúlyozása volt.
Az észak-koreai közlemény szerint a magyar vezető kijelentette: megvédi országát az egyre növekvő európai uniós nyomástól, és azt állította, hogy „az Európai Bizottság és az Európai Néppárt célja a magyar kormány megbuktatása, ezzel a független magyar politika felszámolása”.
A szöveg kiemelte Orbán Viktor szavait, miszerint „az Európai Unió a tagállamokat saját közigazgatási területének tekinti”, miközben szerinte a megfelelő hozzáállás az lenne, ha tiszteletben tartaná a tagországok szuverenitását.
A közlemény továbbá hangsúlyozza, hogy Magyarország nem enged az „imperialista fenyegetéseknek”, és elutasítja, hogy „bábállammá, brüsszeli vazallussá” váljon.
Nemcsak Észak-Korea mutatott érdeklődést Orbán beszéde iránt: Oroszországban is visszhangot váltott ki. Dmitrij Peszkov, Vlagyimir Putyin orosz elnök szóvivője szerdán méltatta Orbán „független és konstruktív irányvonalát”, amely szerinte nagyobb elismerést vált ki, mint Josep Borrell, az EU külügyi és biztonságpolitikai főképviselőjének „rövidlátó és ellentmondásos” politikája.