Egyre kiélezetebb az amerikai elnökválasztási kűzdelem, azonban az előjelek egyáltalán nem azt sugallják, hogy nagyon váratlan végeredmény születhet.
A Washington Post ugyanis meglepő sőt sokkoló bejelentést tett az idei amerikai elnökválasztási kampány kapcsán:
nem áll ki egyik jelölt mellett sem, megszakítva több mint fél évszázados hagyományát, amely során a demokrata jelölteket támogatta.
A lap történelmi lépése széles körű visszhangot keltett a médiában és a politikai közegben, hiszen a Post választásokon vállalt állásfoglalása jelentős hatást gyakorolt a közvéleményre.
Ezúttal azonban a szerkesztőség sem Kamala Harris, sem a republikánus Donald Trump jmellett nem foglal állást, amely döntés sokakat megdöbbentett. Sőt ha belegondolunk, ez igazság szerint Trump felé egy kikacsintás.
A döntés nemcsak a közönség soraiban, de a lap dolgozóinak érdekvédelmi szakszervezeténél is visszatetszést váltott ki.
A szakszervezet nyíltan elégedetlenségét fejezte ki, amiért Harris alelnök támogatása elmaradt, és a vezetőség szerint már most érzékelhetők a következmények:
több olvasó lemondta előfizetését. Az előfizetők számára a Washington Post támogatása biztos pontot jelentett a politikai arénában, és sokan kiábrándítónak tartják az állásfoglalás hiányát.
Bennfentes források szerint a lap szerkesztősége eredetileg egy Harris-t támogató nyilatkozatot tervezett közzétenni, ám ezt végül Jeff Bezos, a lap tulajdonosa és az Amazon alapítója megvétózta.
Bezos befolyása a Washington Post irányvonalára nem ismeretlen jelenség, ám egy ilyen döntés különösen érzékeny kérdéseket vet fel. A lap politikai állásfoglalásának megszüntetése komoly hatással lehet a Washington Post hírnevére, olvasói bázisára és arra a szerepre is, amit a lap eddig betöltött az amerikai politikai életben.