Boros Lajos, a magyar rádiózás ikonikus alakja, 77 éves korában hunyt el, hosszan tartó betegség után. Halála mélyen megrázta a rádiós közösséget és az őt szerető közönséget.
A Retro Rádióban is megemlékeztek róla, bár egykori kollégája, Bochkor Gábor nem vett részt az eseményen. Boros állapota az utóbbi egy évben folyamatosan romlott, utolsó heteit a budapesti Mazsihisz Szeretetkórházban töltötte, ahol végül elhunyt.
Kevesen tudják azonban, hogy Boros Lajos valódi neve nem az volt, amelyen híressé vált. Születésekor a Róth László nevet kapta, és csak később, 1972-ben vette fel a Boros Lajos nevet, amikor részt vett a Ki mit tud?-on. A
névváltoztatás mögött személyes történet áll: Baráz Miklós, Boros Lajos jó barátja elmondása szerint a név választása nagyapja iránti tiszteletből történt, aki borász szakember volt. Így lett a rádiós legendából Boros Lajos, akit az ország ezen a néven ismert meg és szeretett.
Boros Lajos nemcsak rádiósként, hanem művészként is maradandót alkotott. Zenés színdarabokat írt, és számos zenekarnak, köztük a KFT-nek és a 100 Folk Celsius-nak segített a siker elérésében. Emellett egyfelvonásos rádiójátékokat is alkotott, melyeket neves magyar színészek adtak elő.
Barátai és kollégái emlékezetükben őrzik Boros Lajos színes, sokoldalú egyéniségét, és nem felejtik el, mennyit tett a magyar kulturális életért. A rádiózás világában betöltött szerepe, tehetsége és elhivatottsága révén Boros Lajos örökre beírta nevét a magyar média történetébe.