A korábbi fideszes államtitkár nehezményezi, hogy a Párbeszéd-Zöldek egy korábban Orbán Viktor lányával közösen készült fotóval reagált Ungár Péter LMP vezér Indexes véleménycikkére. A történet kezd annyira bonyolult lenni, hogy szétszálazzuk:
1. Ungár Péter az Indexen jelentetett meg egy vélménycikket, melyben Karácsony Gergelyt kritizálta. Az LMP-s politikus szerint ugyanis azzal, hogy Karácsony Gergely úgy döntött, hogy a közelgő EP választáson a Párbeszéd-Zöldek listavezetője lesz, cserbenhagyta a Fővárost.
Ungár Péter egyébként szintén rajta van saját pártja listáján, ő vezeti azt.
2. A Párbeszéd erre úgy reagált, hogy egy fényképet tett közzé Facebook-oldalán, amelyen Vitézy Dávid és Orbán Ráhel, a miniszterelnök lánya látható, amint a Szigeten buliznak.
A 2015-ös fotót annak idején Vitézy tette közzé saját Facebook-oldalán
3. Vitézy Dávid méltatlannak tartja, hogy a Párbeszéd-Zöldek egy személyeskedő és manipulatív fotóval próbálja őt lejáratni –mondta el Vitézy az ATV Egyenes beszéd című műsorában hétfő este.
Vitézy nehezményezte, hogy a fotót megvágták, ugyanis az eredeti képen Risztov Éva olimpiai bajnok úszó is szerepel.„Az, hogy tíz évvel ezelőtt egy fesztiválon Risztov Éva úszónő milyen felvételt készített velünk… Nem erről szól ez a kérdés, a járatritkítás azért problémás, mert az utasoknak többet kell várni a buszra, nem fognak fölférni, rosszabb lesz a budapesti közösségi közlekedés. Erre ilyen személyeskedő válaszokat adni szerintem méltatlan, én biztos nem szeretnék egy ilyen játékban részt venni”