Továbbra sincs vége a zord éjszakáknak, fagyos hajnaloknak

Oszd meg ezt a hírt, hogy ne csak a Fidesz hazugságai terjedjenek:

Az elkövetkező néhány éjszakán még több helyen lehet hidegebb -10 foknál,

vasárnaptól azonban jelentősen szelídülnek a hajnali fagyok.

Derült időszak előtt állunk, felhőkből szombat reggelig kevés lesz fölöttünk, így bár napközben napról napra egy-két fokkal enyhébb időre van kilátás, az éjszakák továbbra is erős fagyokat hoznak.

Köszönhető lesz ez az erős éjszakai kisugárzásnak, illetve a gyenge, mérsékelt légmozgásnak. Emellé a Nyírségben, a Hajdúság keleti részén, illetve a hegycsúcsokon még hótakaró is társul, ami tovább segítheti az erős hajnali lehűlést.

Az ország nagy részén így szombatig bőven -5 fok alá hűl le éjszakénként a levegő, több helyen -10 fok vagy annál hidegebb sem kizárt.

A leghidegebb továbbra is az Északi-középhegység fagyzugos völgyeiben lesz, akár -15 fok köré is csökkenhet a hőmérséklet.

A vasárnapra virradó hajnal aztán egy átvonuló frontnak köszönhetően már lényegesen enyhébb lesz, átmenetileg több helyen meg is szűnhetnek a fagyok.

Forrás: Időkép


Oszd meg ezt a hírt, hogy ne csak a Fidesz hazugságai terjedjenek:
Facebook Banner

Ne maradj le a BalraMagyar híreiről!
Nyomj egy tetsziket és kövess minket Facebookon!

Ezeket olvasta?