Trágárság, köpködés, kerítésrázás – ilyen „fogadtatásban” volt része Magyar Péternek, a Tisza Párt elnökének Abádszalókon.
A politikus szombaton a Facebook-oldalán számolt be arról a meglehetősen barátságtalan esetről, amely a Tisza-tó partján történt vele. Egy, a nádas helyére épített, százmilliós mobilházból lépett ki az a személy, aki heves szavakkal támadt Magyarra:
„Mi vagyok én, majom, te szarházi?” – hallható a politikus által posztolt videóban.
Magyar szerint nem ez az első eset, hogy a NER emberei így reagálnak, amikor kamerával szembesítik őket a valósággal. Bejegyzésében azt írta:
„Abádszalókon a kipusztított nádas helyén felhúzott egyik 100 milliós NER mobilházból kijőve ismét bemutatták a rendszer valódi arcát. Köpködés, trágárkodás és egy kis kerítésrázás.”
Kipusztított nád, elzárt part
A konfliktus túlmutat egy személyes inzultuson. Magyar Péter szerint a történet hátterében a Tisza-tó partján zajló, rendszerszintű környezetrombolás és területfoglalás áll:
„Ez az a település, ahol több kilométeren kiirtották a nádast, a helyiek pedig már alig tudnak lejutni a Tisza-tóhoz.”
A politikus a helyi vezetés felelősségét is hangsúlyozta: elmondása szerint a polgármester maga is fenyegeti a helyieket, akik a part menti beépítések ellen emelik fel a hangjukat. A Tisza-tó környékén több településen is konfliktus forrása a természetvédelmi területek gátlástalan kisajátítása, a közérdek háttérbe szorítása, és az, hogy a „NER-közeli” szereplők magánluxussá alakítanak közjavakat.
Sarud és Poroszló felé teker tovább
Magyar Péter nem hátrál: a történteket követően azt írta, hogy folytatja útját Sarud és Poroszló felé, ahol további lakossági találkozókon vesz részt. A Tisza Párt elnöke már többször hangsúlyozta, hogy a vidéki Magyarország problémái a kampányának középpontjában állnak, különösen ott, ahol a Fidesz közeli elit gátlástalan terjeszkedése a természet rovására történik.
A kérdés csak az: meddig tart ez a NER-féle „partfoglalás”, és mikor lesz végre valós közösségi kontroll a természet értékei fölött?
A válasz valószínűleg jövő nyáron a szavazófülkékben dől el.