Szentkirályi Alexandra, a Fidesz-KDNP fővárosi frakcióvezetője éles kritikával illette Magyar Pétert, amiért nőjogi konferenciát szervezett. A politikus egy Facebook-videóban azt állította, hogy Magyar „lelkileg és fizikailag bántalmazta volt feleségét”, és hogy egy ilyen ember semmilyen tiszteletet nem érdemel.
A támadás időzítése nem véletlen. A Tisza Párt első női konferenciája kapcsán Magyar Péter hangsúlyozta, hogy a nők problémáiról nyíltan kell beszélni, és felhívta a figyelmet arra, hogy Magyarország az EU utolsó helyén áll a női képviselők és miniszterek arányában.
Politikai kettős mérce?
Szentkirályi Alexandra kritikája éles, de felmerül a kérdés: miért pont most kerültek elő ezek a vádak? Az elmúlt években a Fidesz-KDNP több olyan politikust is védelmébe vett, akik ellen komoly etikai vagy jogi vádak merültek fel. Ezekben az esetekben a kormánypárt rendszeresen elutasította a kritikákat, mondván, hogy azokat politikai célok vezérlik. Most viszont, amikor egy ellenzéki szereplő lép fel nőjogi kérdésekben, azonnali karaktergyilkosságba kezdenek.
Szentkirályi szerepe a nőpolitikában
Szentkirályi Alexandra az Orbán-kormány egyik legismertebb női politikusa, de politikai karrierje során kevés konkrét eredményt tudott felmutatni a nők jogainak védelmében. A Fidesz-kormány ideje alatt jelentősen csökkent a női vezetők aránya a politikában és a közéletben, miközben olyan botrányos ügyek, mint Kaleta Gábor pedofilbotránya, a párt részéről enyhe reakciót váltottak ki.
Magyar Péter visszavág
Magyar Péter reagálásában hangsúlyozta, hogy a nőjogi kérdésekkel való foglalkozás nem politikai színjáték, hanem társadalmi kötelesség. Kiemelte, hogy a nők számára az egyik legnagyobb probléma az állami intézmények – bölcsődék, óvodák, egészségügyi ellátás – elégtelen helyzete, amely miatt sok nő kényszerül kompromisszumokra a gyermekvállalás és a karrier között.
Szentkirályi Alexandra támadása tehát inkább tűnik politikai kísérletnek egy ellenfél hiteltelenítésére, semmint valódi nőjogi aggálynak. Ha valóban fontos lenne számára a nők helyzete, talán először a saját kormányának hiányosságaival kellene foglalkoznia.